Starlinki

Starlinki nad Polską? Podobno

Bez publikowania oficjalnych danych o przelotach, kilka dni temu wystartowała misja NROL-146. To tajna misja wojskowa, która na zlecenie Narodowego Biura Rozpoznania dostarczyła na orbitę nieokreśloną liczbę satelitów. Podejrzewa się, że są to satelity Starlink w zmodyfikowanej wersji wojskowej.

Dokładnie te satelity raportowaliście na naszej grupie na FB przez ostatnie dwa wieczory. Do dziś nie mieliśmy możliwości zweryfikowania tej informacji. Prawdopodobnie dziś wieczorem niebo nad Poznaniem pozwoli na przeprowadzenie obserwacji i będziemy razem z Wami szukali kilkudziesięciu satelitów na niebie.

Gdzie szukać wojskowych „Starlinków”?

Satelity pojawią się na niebie w poniedziałek 27 maja o godzinie 23:04 i przelecą z północnego zachodu, przez zachód, na południowy zachód nieboskłonu. Generalnie szukamy ich na niebie zachodnim, w przedziale 15 – 40 stopni ponad horyzontem.

Dokładne miejsce przelotu uzależnione jest od miejsca prowadzenia obserwacji. Ułatwieniem w zlokalizowaniu wojskowych Starlinków na niebie może być nasza animowana mapka nieba z przelotami dla 49 dużych Polskich miast.

X