harmonogram 2 maja

Harmonogram przelotów Starlink na niedzielę 2 maja 2021

Od dwóch dni obserwujemy piękne przeloty kosmicznego pociągu na polskim niebie. Wielu naszych czytelników donosi, że pogoda dopisała i przeloty były widoczne.

Sprawdźmy jak będzie to wyglądało najbliższej nocy w niedzielę 2 maja. Przelot w całej Polsce rozpocznie się o godzinie 2:55. W zależności od miejsca zamieszkania Satelity pojawią się wysoko na niebie we wschodniej, zachodniej, południowej lub północnej jego części. Na szczęście Starlinki są bardzo jasne i nie ma szans by ich nie zauważyć. W przypadku Warszawy satelity pojawią się w zachodniej części nieba w okolicach Wielkiej Niedźwiedzicy. Przelecą przez gwiazdozbiory Smoka i Łabędzia i dalej w kierunku wschodniego horyzontu by za nim zajść. Cały przelot potrwa około 4 minut.

Więcej miejscowości omawiam na codziennym nagraniu harmonogramy przelotów Starlink. Zachęcam Was do zapoznania się z nim.

Jedyną przeszkodą w obserwacji może być pogoda i gęste chmury, które obecnie są nad Polską. Najlepiej sprawdzić prognozy jeszcze wieczorem, może gdzieniegdzie się przejaśni.

X