starlinki

Kosmiczny pociąg i ISS – godziny przelotów w poniedziałek 24 maja 2021

W poniedziałek 24 maja kosmiczny pociąg Starlink z serii L27 przeleci nad Polską 4 razy, natomiast ISS pojawi się na niebie tylko jeden raz. Dzisiejsze mapki przedstawiają przeloty z perspektywy Poznania.

Dla zobrazowania, że nadal są bardzo jasne, przedstawiam wczorajszy przelot Starlink L27. Niedziela 23 maja 2021 godzina 23:26

Pierwszy przelot satelitów Starlink rozpocznie się o godzinie 22:10. Satelity pojawią się na południowym zachodzie i przelecą w kierunku wschodniego horyzontu.


Drugi przelot Starlinków rozpocznie się o 23:44. Satelity wzbiją się ponad zachodni horyzont i przelecą w kierunku wschodniego horyzontu przez sam środek nieba.


Trzeci przelot kosmicznego pociągu rozpocznie się o 1:19 na zachodzie nieba. Satelity przelecą w kierunku wschodniego horyzontu przez sam środek nieba.


Czwarty przelot Starlinków będzie o godzinie 2:54. Satelity przelecą nisko nad południowo zachodnim horyzontem. Przelot rozpocznie się na zachodzie, a skończy na południowym wschodzie nieba.


Międzynarodowa Stacja Kosmiczna rozpocznie przelot na polskim niebie o godzinie 23:01. Wzbije się ponad zachodni horyzont i przeleci w kierunku południowo wschodnim. W cień Ziemi wejdzie w gwiazdozbiorze Wężownika.


X