Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Satelity Starlink oraz ISS we wtorek 23 stycznia

We wtorek zobaczymy na niebie mocno odseparowane Starlinki oraz bardzo jasną stację kosmiczną. Przy odrobienie czystego nieba uda się je zobaczyć na niebie.

Satelity Starlink przelecą we wtorek 23 stycznia o godzinie 18:32. Pierwszy satelita pojawi się na zachodnim niebie i poprowadzi całą grupę G7-10 w kierunku wschodnim. Przelot będzie widoczny tylko do połowy nieboskłonu, a we wschodnich regionach kraju nawet krócej. Czas trwania przelotu to 11 minut, tyle czasu minie zanim ostatni satelita z grupy wejdzie w cień Ziemi.

Starlinki nad Polską 23.01.2024

We wtorek zobaczymy na niebie Międzynarodową Stację Kosmiczną. ISS pojawi się na niebie nad Polską o godzinie 18:03 przy zachodnim horyzoncie i przeleci przez cały nieboskłon w kierunku wschodnim. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie świetnie widoczna już od momentu przekroczenia linii horyzontu, aż przez cały czas trwania przelotu. Jest to najjaśniejszy obiekt na orbicie.

ISS nad Polską 23.01.2024

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie widoczna wieczorami przez najbliższy tydzień. Warto w bezchmurny wieczór spojrzeć w niebo i odszukać tę kosmiczną „latarenkę” przemierzającą nieboskłon.

X