Starlinki nad Polską

Satelity Starlink w poniedziałek 10 czerwca

Za nami kolejny wieczór z kosmicznym pociągiem Starlink na niebie nad Polską. Minionej nocy satelity Starlink przeleciały sześć razy.

Kiedy Starlinki?

Satelity Starlink przelecą w poniedziałek 10 czerwca kilka razy. Pierwszy przelot zobaczymy o godzinie 23:30. Starlinki pojawią się na zachodnim niebie i przelecą w kierunku wschodnim. Kosmiczny pociąg przeleci przez zenit, a czas jego podróży wyniesie 6 minut.

Kolejna okazja do oglądania satelitów od SpaceX będzie o godzinie 1:03. Tym razem satelity również przelecą przez cały nieboskłon z zachodu na wschód po drodze mijając Zenit. Pokonanie całego nieba zajmie im 6 minut.

Ostatni przelot tej nocy zobaczymy o godzinie 2:37. Trasa przelotu zmieni się o tym czasie. Starlinki przelecą z zachodu w kierunku południowego wschodu. Na niebie będą widoczne przez 5 minut.

Po każdym przelocie omówionym wyżej nastąpi dodatkowy przelot serii G8-8. Starlinki z tej serii będą pojawiać się na niebie ok. 20 minut po przelocie serii G10-1. I będą to odpowiednio godziny 23:50, 1:24 oraz 2:57. Dodatkowych mapek nie zamieszczamy ponieważ trasa przelotu po niebie będzie identyczna.

X