starlink poznan

Starlinki nad Polską. Widzieliście? Bo my tak! Jutro 20 stycznia powtórka!

Przepiękny, lśniący, bardzo dobrze widoczny przelot kosmicznego pociągu czyli satelity Starlink nad Polską. Mi i mojej ekipie z nocnego nieba udało się nagrać przelot nad Poznaniem i jednocześnie zrobić z tego live dla Was. Zresztą zobaczcie sami jak to wyglądało

I teraz najważniejsze, jutro powtórka! 20 stycznia Starlinki przelecą nad Polską o tej samej godzinie czyli o 17:56. Przelot będzie nieco niższy ale nadal na takich wysokościach, by je dobrze oglądać w całym kraju.

Dziś w Poznaniu oglądaliśmy je pomimo delikatnego zachmurzenia i smogu nad miastem. Jest to informacja o tyle ważna, że nie trzeba wcale wyjeżdżać za miasto, by je oglądać. Śmiecą bardzo mocno odbitym światłem Słońca i przebijają się bez problemu przez delikatne chmury.

Gdzie patrzeć w niebo? Wszystko macie na naszym kanale Nocne Niebo. Leci już tam rozpiska przelotu dla 49 większych miast w Polsce na 20 stycznia 2022

Jedynym niepewnym czynnikiem udanych obserwacji jest pogoda. Dziś do południa wyglądało to nieciekawie, ale w godzinach wieczornych akurat w trakcie przelotu w wielu regionach w Polsce przejaśniło się. Oby i jutro tak było. Życzę wszystkim udanych obserwacji i do usłyszenia jutro na live!

X