starlink

Satelity Starlink w czwartek 1 lutego

Dziś mija trzeci dzień kiedy to Starlinki z serii G7-12 przelatują nad Polską. Mimo zdecydowanego zachmurzenia, były miejsca w kraju gdzie udało się zobaczyć kosmiczny pociąg Elona Muska.

W czwartek 1 lutego satelity Starlink przelecą nad Polską o godzinie 17:32 i 19:06. Jeżeli pogoda dopisze to obydwa przeloty powinny być widoczne na nocnym niebie.

Pierwszy przelot rozpocznie się na zachodzie nieba, a satelity przelecą przez cały nieboskłon w kierunku wschodnim. Przelot 22 satelitów Starlink potrwa 8 minut. Starlinki są już mocno odseparowane, będą widoczne jako długi sznur satelitów rozciągający się z zachodu na wschód.

Satelity Starlink nad Polską 01.02.2024

Drugi przelot będzie widoczny tylko na zachodnim niebie. O godzinie 19:06 satelity Starlink pojawią się ponad horyzontem, osiągną maksymalną wysokość około 15 stopni i powoli, jeden za drugim zaczną wschodzić w cień Ziemi, czyli zaczną znikać.

Starlinki 01.02.2024

Najnowsze informacje o planowanych datach startu kolejnych misji wskazują, że można spodziewać się nowej serii Starlinków już 3 lutego. Będziemy informowali na bieżąco o kolejnych startach.

X