Starlinki i stacja kosmiczna

Satelity Starlink w niedzielę 21 stycznia

W niedzielę zobaczymy na niebie Starlinki oraz Międzynarodową Stację Kosmiczną w tym samym momencie. 22 satelity telekomunikacyjne od firmy SpaceX spotkają się z ISS.

Starlinki pojawią się na niebie w niedzielę 21 stycznia o godzinie 18:01 i zaczną powoli przemieszczać się z zachodu nieba w kierunku wschodnim. Przelecą przez sam środek nieba podczas swojej podróży po nieboskłonie. Cała grupa satelitów Starlink jest już mocno odseparowana. Czas przelotu wszystkich 22 satelitów z zachodu na wschód nieba wyniesie około 10 minut.

Starlinki nad Polską 21.01.2024

O godzinie 18:04 do przelatujących Starlinków dołączy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Ten najjaśniejszy obiekt na orbicie będzie przelatywał w podobnym kierunku co Starlinki, również z zachodu na wschód. Na mapie nieba przelot Starlinków zaznaczyliśmy kolorem zielonym, a błękitna linia to miejsca przelotu ISS.

W najbliższych dniach planowany jest start kolejnej misji Starlink o numerze G7-11. Jak tylko znajdzie się ona na orbicie od razu przygotujemy dla Was komplet informacji o ewentualnych miejscach przelotu na niebie.

X