falcon 9

Satelity Starlink we wtorek 14 listopada

Wtorek 14 listopada jest pierwszym dniem o wielu tygodni kiedy na niebie nie zobaczymy kosmicznego pociągu Starlink. Satelity od firmy SpaceX przelatują na tyle blisko horyzontu, że prowadzenie skutecznych obserwacji gołym okiem nie będzie możliwe.

Mamy obecnie, krótką przerwę i oczekujemy na nowe misje Starlink, które są planowane jeszcze w tym tygodniu. Na piątek 17 listopada ustalono wstępnie terminy startu misji Starlink G6-28 oraz Starlink G7-7.

Misja Starlink G6-28 ma planowo wystartować 17 listopada o godzinie 5 rano czasu polskiego z Cape Canaveral na Florydzie. Natomiast misja Starlink G7-7 wystartuje z bazy Vandenberg w Kalifornii również 17 listopada o godzinie 8:38 czasu polskiego. Czy będą widoczne nad Polską i w jakich godzinach? To uda się ustalić na 24h przed planowaną datą startu.

Jak tylko poznamy dane przedstartowe wspomnianych wyżej misji to od razu wygenerujemy poglądowe mapy z przelotami. Jeżeli nic się nie zmieni, to czeka nas weekend z nowymi kosmicznymi przelotami nad Polską.

X