ISS nad Polską

W środę 15 maja ISS przeleci trzy razy nad Polską

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna lśni na niebie od kilku wieczorów. Świetlny punkt porusza się kilka razy w ciągu nocy z zachodu na wschód. Jak to będzie wyglądało w środę 15 maja? Sprawdzamy.

Pierwszy przelot ISS zobaczymy już o godzinie 21:07. Stacja kosmiczna pojawi się na południowym zachodzie i przeleci w kierunku wschodnim. Mimo jasnego jeszcze nieba, zwłaszcza w zachodniej Polsce, przelot będzie bardzo dobrze widoczny w całym kraju.

ISS nad Polską

Drugi przelot zobaczymy o godzinie 22:44. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przeleci z zachodu na wschód przez całe niebo. Przelot potrwa blisko 8 minut. Będzie to najwyższy i najdłuższy przelot tej nocy. Stacja kosmiczna będzie drugim najjaśniejszym punktem na niebie, jaśniejszy będzie tylko Księżyc.

ISS nad Polską

Trzeci przelot tej nocy zobaczymy 20 minut po północy. Będzie to zdecydowanie krótszy lot, ale będzie nadal bardzo dobrze widoczny w całym kraju. Szukamy ISS na zachodnim niebie blisko Księżyca.

ISS nad Polską

Pogoda sprzyja prowadzeniu obserwacji. Temperatury mamy coraz wyższe, a brak zachmurzenia zachęca do wyjścia przed dom i do oglądania nieba. Podrzucajcie swoje piękne zdjęcia nieba na naszą grupę na FB – Nocne Niebo.

X