We wtorek polujemy na Starlinki o godzinie 22:16

Poniedziałkowe obserwacje zakończyliśmy połowicznym sukcesem. Z planowanych dwóch przelotów najbardziej efektowny okazał się ten pierwszy o godzinie 21:56. Ale i tak uważam to za spory sukces, że udało nam się złapać kolejny raz wieczorny przelot. Dla osób niezorientowanych w temacie wrzucam filmik z ostatnich łowów. Tego szukamy na niebie.

Wracając do dnia dzisiejszego. We wtorek 11 maja satelity Starlink przelecą nad Polską o 22:16 i 23:51. Ten drugi przelot odpuszczamy sobie, bo z doświadczenia już wiemy, że są słabiej widoczne.

O godzinie 22:16 kosmiczny pociąg wzniesie się ponad zachodni horyzont i przeleci w kierunku wschodnim przecinając po drodze Wielką Niedźwiedzicę i Herkulesa. Cały przelot potrwa ok. 20 minut. Na początku pojawi 10 satelitów, 3-4 minuty przerwy i kolejne 50 satelitów przeleci przez niebo.

Mapka dla Poznania

Wstępne prognozy pogody są optymistyczne, w całym kraju wieczór bezchmurny. Wreszcie mamy wiosnę! Powodzenia w wieczornych łowach.

Zachęcam do subskrybowania kanału YT Nocnego Nieba – https://www.youtube.com/nocneniebo Wieczorem na chwilę przed przelotami rozpoczynamy live z omówienia trajektorii oraz wspólnie polujemy na Starlinki.

X