Starlinki nad Polska

Dziś 1 czerwca Starlinki przelecą wieczorem

Starlinki dały wczoraj wieczorem niesamowity pokaz na niebie. Kto nie miał okazji oglądać, to dziś jeszcze jedna szansa na obserwację przelotu. Podobnie jak w dniu wczorajszym, należy ich wypatrywać na niebie o godzinie 21:32. Z uwagi na to, że to wczesna pora, to najlepsze warunki do obserwacji będą na wschodzie, południowym wschodzie oraz na południu kraju.

Dziś wspólnie z widzami kanału Nocne Niebo omawiamy miejsca przelotu Starlinków na niebie. Pokażę Wam gdzie ich szukać, w jakich miejscach w Polsce będą najlepiej widoczne. Transmisja na żywo rozpocznie się o godzinie 20:30.

Czego szukać na niebie. Świetlnych punktów lecących blisko siebie. Tworzą one szyk określany mianem kosmicznego pociągu.

Z perspektywy Rzeszowa, Starlinki pojawią się na niebie o 21:32 nad północno-zachodnim horyzontem i przelecą w kierunku południowo wschodnim. Cały przelot potrwa około 4 minut.

Kolejny przelot będzie o godzinie 23:03, a najlepsza widoczność będzie w Europie Zachodniej. Niemcy, Holandia, Francja. To tam należy wypatrywać Starlinków wysoko na niebie.

Tradycyjnie życzę wszystkim obserwatorom nieba dobrej pogody i szczęścia w polowaniu na kosmiczny pociąg. Czekam na Wasze relacje. Zdjęciami możecie podzielić się w ramach grupy Nocne Niebo na Facebooku.

X