harmonogram

Harmonogram przelotów satelitów Starlink 2.11 – 8.11.2020

Harmonogram na cały przyszły tydzień dotyczy satelitów Starlink 13(14). Ale od razu uprzedzę Was, że w sobotę 7 listopada zaczną być widoczne nad Polską Starlinki 14(15), które zostały wyniesione na orbitę ziemi 24 października 2020. Więcej o nich, o trajektoriach i czasach przelotów napiszę w kolejnych artykułach.

I jeszcze słowem wyjaśnienia, wszystkie czasy przelotów podane są dla pierwszego satelity prowadzącego cały szyk. Satelitów w szyku zazwyczaj jest ok. 60 i są od siebie oddalone w pewnych odstępach. Oznacza to, że czas trwania przelotu wszystkich satelitów w szyku jest o wiele dłuższy niż te w harmonogramie.

Jeżeli macie pytania dotyczące harmonogramu, coś nie jest jasne to zapraszam na profil FB. Na każde pytanie odpowiem.


W poniedziałek 2 listopada będziemy mieli dwa przeloty. Pierwszy rozpocznie się o godzinie 4:03 i zajdzie o godzinie 4:06. Jest to bardzo krótki przelot widoczny nisko nad wschodnim horyzontem.

Drugi przelot rozpocznie się o godzinie 5:34 i zajdzie o 5:41. Jeżeli pogoda dopisze to będzie to bardzo długi i wysoki przelot, który zaobserwujemy na linii zachód-wschód.

Wtorek rozpocznie przelot o godzinie 4:29, a zajdzie o 4:32. Widać go będzie we wschodniej części nieba.

Drugi wtorkowy przelot rozpocznie się o 6:00 i zajdzie o 6:06. I znów będzie to bardzo długi i wysoki przelot Starlinków. Satelity przelecą z zachodu, przez zenit w kierunku wschodnim.

W środę będzie tylko jeden przelot. Rozpocznie się w zenicie o godzinie 4:57 i zajdzie na wschodzie o godzinie 5:02.

Czwartek, znów mamy dwa przeloty. Pierwszy bardzo, bardzo krótki. Strat o 3:55 i koniec o 3:58. Widoczny nisko nad wschodnim horyzontem.

Drugi przelot tego dnia będzie o wiele dłuższy. Rozpocznie się 5:27 na zachodzie i zajdzie o 5:33 na wschodzie.

Piątek 6 listopada to również dwa przeloty. Pierwszy, krótki przelot rozpocznie się o godzinie 4:28 i zajdzie o 4:32. Całość można obserwować na wschodzie nieba.

Drugi przelot tego dnia rozpocznie się o 6:00 na zachodzie i zajdzie o 6:07 na południowym wschodzie.

W sobotę 7 listopada będzie tylko jeden przelot, rozpocznie się w gwiazdozbiorze Woźnicy o godzinie 5:03 i zajdzie na wchodzie o 5:08

Niedziela to dwa przeloty. Pierwszy o 4:08, bardzo krótki bo zajdzie zaraz o 4:10. Widoczny nisko nad horyzontem na wschodzie nieba.

Drugi przelot w niedzielę rozpocznie się o 5:40 na zachodzie i zajdzie na południowym wschodzie o 5:46. Ciekawy przelot, w początkowej fazie przeleci przez Oriona.

X